Līdzjutējiem nudien nav iemesla sūdzēties par intrigas trūkumu jaunās NBA sezonas ievadā. Vienkārši ieskatieties tabulā!

Austrumos pēdējās sezonās dominējušās Klīvlendas un Bostonas komandas sākušas smagnēji. Pēdējo trīs finālu dalībnieki “Cavaliers” gan sāka ar diviem panākumiem, tomēr sestdien piedzīvotā nevarība savā laukumā pret “Magic” nudien pārsteidza. Spēles gaitā pat -37, beigās zaudējums ar 93:114, tā arī ne reizes neizvirzoties vadībā. Iepriekšējās 17 spēlēs Klīvlenda šo pretinieku bija uzvarējusi. Redzēsim, kā komandas spēli mainīs Aizijas Tomasa atveseļošanās, jo šobrīd jaunieguvumi Dveins Veids un Deriks Rouzs nespēj aizlāpīt to caurumu, ko atstāja Kairija Īrvina aizmainīšana.

Īrvins tikmēr ir līderis Bostonā, tomēr jau pirmās spēles pirmajās minūtēs piedzīvotais šaušalīgais Gordona Heivorda savainojums, kas liegs viņam šosezon atgriezties laukumā, iedragājis komandas izredzes šosezon beidzot pacīnīties par vietu finālā.

Austrumos priekšā ir Toronto un Vašingtona (pa 2-0), kuru progress no sezonas uz sezonu jau pierasts. Kā jau iepriekš prognozēts, soli atpakaļ sastāva dziļumā un sniegumā būs spērušas Atlanta un Čikāga, soli uz priekšu – Bruklina, Orlando, Milvoki. Sezona gan tikai pamazām sāk uzņemt apgriezienus, tomēr pirmās likumsakarības jau iezīmējas.

Tikmēr Rietumos lielākais pārsteigums ir čempionu Goldensteitas “Warriors” viena uzvara trīs spēlēs, arī ievērojami pastiprinātā Oklahomsitija no pirmajām trim kaujām labākā bijusi tikai vienā – pret pieticīgo Ņujorkas komandu.

“Warriors” klupienu pret arīdzan pastiprināto “Rockets” vēl varētu saprast – pirmā spēle, tikmēr zaudējumi pret Memfisu jau kļūst par ierastu lietu. Pērn “Grizzlies” pārspēja “kareivjus” divreiz, bet sestdien savā laukumā bija pārāki ar 111:101. Piedevām lielisku spēli aizvadījuši Stefans Karijs un Kevins Durants pēdējā minūtē tika izdzīti no zāles. Karijs tiesneša virzienā meta savu zobu aizsargu, bet Durants centās soģus pārliecināt par viņu lēmuma nepareizumu. Tik ievainojamu “Warriors” komandu nenākas redzēt bieži, kā pēdējais prātā nāk Duranta savainojums pērn, kad vienība īsā brīdī piedzīvoja vairākas neveiksmes.

Arī Oklahomsitijai vēl jāmācās, kā līgas vērtīgāko basketbolistu Raselu Vestbruku, un jaunieguvumus Karmelo Entoniju un Polu Džordžu sakopot vienotā spēkā, kas izcīna uzvaras.

Tikmēr ar 3-0 sākusi Hjūstona ar Džeimsu Hārdenu un Eriku Gordonu priekšgalā (Kriss Pols pagaidām piedalījies tikai vienā spēlē, gūstot ceļgala savainojumu), tāpat bilance 2-0 ir Memfisai, Losandželosas “Clippers” un Sanantonio “Spurs”. Nedaudz žēl, ka pirmajos divos “Spurs” panākumos Dāvis Bertāns laukumā bijis vien 4 minūtes pirmajā spēlē, paliekot bez punktiem. Minūtes laukumā viņam neviens nedāvinās arī šosezon, tas nu ir skaidrs.