Latvijas vīriešu basketbola izlase svētdien Džakartā iekļuva Pasaules kausa finālturnīra ceturtdaļfinālā. L grupas mačā Latvija ar 104:84 (22:20, 23:22, 36:21, 23:21) pieveica Brazīliju.

Latvijas izlasē rezultatīvāko spēli Džakartā aizvadīja Andrejs Gražulis, kurš guva 24 punktus, realizējot deviņus no 12 divpunktu un divus no trim trīspunktu metieniem. 17 punktus guva Artūrs Žagars, trāpot abus divpunktu un visus četrus soda metienus, kā arī trīs no pieciem tālmetieniem.

14 punktus sakrāja Dāvis Bertāns, kurš realizēja četrus no deviņiem tālmetieniem, Artūrs Kurucs guva 12 punktus, trāpot visus četrus tālmetienus, bet Rolands Šmits guva desmit punktus. Pretiniekiem Brunu Kaboklu sakrāja 20 punktus un septiņas atlēkušās bumbas, 14 punktus guva Jagu Santoss, bet 13 punktus un septiņas atlēkušās bumbas sakrāja Lukass Diass.

Latvija bija pārāka divpunktu (67%:55%), trīspunktu (48%:29%) un soda metienos (100% jeb 12/12 pret 79%).

Spēli Latvija sāka ar Dāvi Bertānu, Rodionu Kurucu, Artūru Žagaru, Aigaru Šķēli un Rolandu Šmitu sastāvā. Uz Šmita diviem gūtiem punktiem ar tālmetienu atbildēja ar Jagu Santoss, bet piektajā minūtē Latvija ar vēl vienu Šmita gūtu grozu, diviem R.Kuruca soda metieniem un Žagara tālmetienu panāca 9:3. Lielāko pārsvaru ceturtdaļā Latvija pēc Andreja Gražuļa divpunktu metiena panāca septītajā minūtē – 13:6.

Tomēr brazīlieši ar 40 gadus vecā Marselinju Uertasa nākšanu laukumā Brazīlijas uzbrukums kļuva jaudīgāks, gūstot sešus punktus pēc kārtas, un Brunu Kaboklu pēc Uertasa piespēles atguva vadību Brazīlijai – 20:19. Ceturtdaļu savā labā noslēdza Latvija, pēdējā sekundē trīspunktu metienu realizējot 23 sekundes pirms ceturtdaļas beigām laukumā nākušajam Artūram Kurucam (22:20).

Otro ceturtdaļu pēc Kristera Zorika trīspunktu gājiena ar 10:2 izrāvienu sāka Latvija, taču arī šoreiz brazīlieši ar zonas aizsardzības palīdzību un Santosa divpunktu metienu pietuvojās rezultātā, panākot 30:34 un liekot Latvijas izlases galvenajam trenerim Lukam Banki ņemt minūtes pārtraukumu. Minūti un 48 sekundes pirms puslaika beigām Lukass Diass ar tālmetienu panāca neizšķirtu (40:40), liekot Banki pieprasīt vēl vienu pārtraukumu. Vadību Latvija puslaikā noturēja ar Bertāna metienu no stūra, trāpot pirmo no četriem tālmetieniem mačā.

Otrā puslaika sākumā brazīlieši pēc Kaboklu trīspunktnieka un diviem precīziem soda metieniem atguva vadību ar 47:45, taču Brazīlijas izlases rezultatīvākais spēlētājs pēc abpusējās piezīmes ar Gražuli 23.minūtē saņēma savu ceturto personisko piezīmi, otrajā puslaikā no tām saņemot trīs. 7:0 izrāvienu Latvijai sekmēja Žagars, realizējot pa divpunktu un trīspunktu metienam, kā arī divus soda metienus. Žagars ar tālu trīspunktnieku panāca 55:49, taču 24.minūtē, rezultātam esot 60:53, viņš laukumu muskuļa sasituma dēļ bija spiests atstāt.

Brazīlieši guva četrus punktus pēc kārtas, taču pēc tam tālmetienus trāpīja Bertāns un Zoriks, kurš realizēja četru punktu gājienu, Bertāns iemeta abus soda metienus, bet pēc Gražuļa divpunktu metiena Latvija panāca līdz tam lielāko pārsvaru mačā 71:57. Ceturtdaļu ar precīzu divpunktu metienu pabeidza Artūrs Strautiņš, bet pēdējo ceturtdaļu ar precīzu trīspunktnieku uzsāka Artūrs Kurucs, panākot lielāko pārsvaru – 84:63.

Pēc 7:0 izrāviena ar Gražuļa tālmetienu un divpunktu metienu, kā arī diviem Žagara soda metieniem Latvijas pārsvars sasniedza 98:72, bet 100 gūto punktu robežu 100 sekundes pirms mača beigām ar tālmetienu sasniedza Bertāns (101:77).

Par otru ceturtdaļfināla ceļazīmi no L grupas plkst.16.30 cīnīsies Spānija un Kanāda, maču tiešraidē translējot “Go3 Sport” kanālam. Pirms pēdējās spēļu kārtas visām četrām L apakšgrupas komandām bija pa trim uzvarām četrās spēlēs, bet, ņemot vērā gūto un zaudēto punktu attiecību, komandas sarindojās šādi: Kanāda, Spānija, Brazīlija, Latvija.