Kanādas basketbola izlase šodien Pasaules kausa finālturnīra otrā posma spēlē ar rezultātu 88:85 pieveica pašreizējos čempionus Spāniju un kļuva par pēdējo komandu, kas iekļuvusi ceturtdaļfinālā. Pēc šīs spēles iznākuma arī kļuvis zināms, ka Latvija 1/4 finālā spēkosies ar Vāciju.

Lielāko daļu spēles vadībā bija Spānija, lielāko pārsvaru septiņas sekundes pirms trešās ceturtdaļas beigām ar divpunktu metienu panākot Usmanam Garubam (73:61).Nākamos deviņus punktus guva kanādieši, divus tālmetienus trāpot Dilonam Bruksam, bet trīs soda metienus no trim realizējot Šejam Gildžesam-Aleksandram un atgriežot intrigu spēlei.

Pēc 71:78 kanādieši ar Nikela Aleksandera-Volkera trīspunktnieku un Gildžesa-Aleksandra trīspunktu gājienu minūti un 51 sekundi pirms pamatlaika beigām pietuvojās līdz 77:78, bet 32 sekundes vēlāk Brukss ar tālmetienu rezultātu izlīdzināja.

43 sekundes pirms mača beigām ar divpunktu metienu Gildžess-Aleksandrs pēc ilgāka laika izvirzīja vadībā Kanādu – 82:80, 22 sekundes vēlāk realizējot arī abus soda metienus (84:80). Aleksa Abrinesa tāls trīspunktu metiens pēdējā sekundē atsitās pret groza stīpu, groza tīkliņā nekrītot, un Kanāda iekļuva pasaules astoņu spēcīgāko komandu vidū.

Uzvarētāju labā 30 punktus un septiņas rezultatīvas piespēles sakrāja Gildžess-Aleksandrs, 22 punktus guva Brukss, trāpot visus trīs tālmetienus, bet Rovans Berets guva 16 punktus.Spāņiem 25 punktus un sešas atlēkušās bumbas sakrāja Villijs Ernangomess, 20 punktus guva Santjago Aldama, bet 11 punktus – Avriness.

Pēc piecām spēlēm pa četrām uzvarām L grupā izcīnīja Kanāda un Latvija, pirmo vietu ieņemot Kanādai, bet pa trim uzvarām sakrāja un mājās brauks eksčempione Spānija un Brazīlija.