Latvijas basketbola izlase šodien Manilā Pasaules kausa “mazajā pusfinālā” ar 87:82 pārspēja Itāliju un sestdien spēkosies par piekto vietu.

Lielisku sniegumu Latvijas komandā demonstrēja Andrejs Gražulis, kurš ar teicamu precizitāti no spēles (12/13) guva 28 punktus un savāca sešas atlēkušās bumbas, kā arī spēles noslēgumā realizēja tālmetienu, kas ļāva izkliedēt intrigu mačā.

Aigars Šķēle pievienoja 12 punktus un atdeva deviņas rezultatīvas piespēles, Artūram Žagaram šajās ailēs bija 10+6, bet Dāvis Bertāns un Artūrs Kurucs guva pa deviņiem punktiem. Itāliju no zaudējuma neglāba Luidži Datome, kurš guva 20 punktus, aizvadot savu priekšpēdējo spēli valstsvienībā.

Panākums īpašs arī bija Latvijas izlases galvenajam trenerim Lukam Banki, kuram Itālija ir dzimtā valsts. Otrajā mazajā pusfinālā plkst.15.30 tiksies Lietuva ar Slovēniju, un šajā mačā noskaidrosies latviešu pretiniece sestdien cīņā par piekto pozīciju.

Spēles gaita
Latvijas izlases starta pieciniekā bija Rolands Šmits, Rodions Kurucs, Kristers Zoriks, Andrejs Gražulis un Aigars Šķēle. Itāļiem šajā mačā jāiztiek bez sava līdera Simones Fontekjo.

Latvijas basketbolisti pirmajās minūtēs nonāca iedzinējos ar 0:5, bet pirmo metienu trešajā minūtē realizēja Šķēle, kurš bija precīzs no tālienes. Dodot iespēju atvērties Luidži Datomem un pārējiem, itāļi nostiprinājās vadībā un septītajā minūtē panāca jau desmit punktu pārsvaru (20:10). Pirmo ceturtdaļu ar precīzu tālmetienu noslēdza Šmits, kurš nedaudz samazināja pretinieku handikapu (18:26).

Gražuļa un Artūra Kuruca tālmetieni otrās ceturtdaļas sākumā pietuvināja Latviju rezultātā (24:29). Nākamais pretinieku atrāviens lika ņemt minūtes pārtraukumu, pēc kura izdevās ierobežot kļūdas un, sekmīgi uzbrūkot, itāļu pārsvars tika sadzēsts līdz vairs tikai diviem punktiem (36:38). Pēc Gražuļa nākamā “trejača” komandas šķīra viens punkts, tāpat, kad puslaika priekšpēdējā minūtē Itālijā spēlējušais koknesietis realizēja “flotera” metienu. Turpinājumā Rodions Kurucs ar tālmetienu pirmo reizi mačā deva Latvijai vadību, bet pirmās 20 minūtes latvieši uzvarēja ar 46:42, pateicoties Gražuļa trīspunktu gājienam.

Otro puslaiku ar diviem precīziem tālmetieniem sāka Žagars, kurš latviešiem nodrošināja jau plus desmit punktus (52:42). Itāļiem izdevās nedaudz samazināt Latvijas izlases pārsvaru, taču Gražuļa rezultativitāte un Šķēles pēdējo sekunžu tālmetiens ļāva vēlreiz nostiprināt vadību (67:60).

Ceturtās ceturtdaļas vidū Lukas Banki vadītās komandas pārsvars sasniedza jau 11 punktus, taču arī šoreiz itāļi atspēlējās. Uz Datomes realizēto tālmetienu trīs minūtes pirms pamatlaika beigām (75:79) atbildēja Bertāns, turpinājumā komandām apmainoties vēl vairākiem precīziem uzbrukumiem. Pēdējo minūti latvieši sāka ar piecu punktu pārsvaru, taču 41 sekundi pirms finālsvilpes kārtējo reizi neizdevās savākt atlēkušo bumbu aizsardzībā, kas nonāca pie Marko Spisu, kurš aiz perimetra bija nekļūdīgs (82:84). Atbildes uzbrukumā pēc lieliskas bumbas kustības tika izspēlēts uz Gražuli, kurš arī izpildīja precīzu tālmetienu – 87:82.