Latvijas vīriešu basketbola izlase trešdien Manilā Pasaules kausa finālturnīra ceturtdaļfinālā zaudēja Vācijai. Latvija piekāpās ar 79:81 (16:13, 18:23, 25:26, 20:19).

Ceturtdaļfinālu Latvija sāka ar Dāvi Bertānu, Andreju Gražuli, Rodionu Kurucu, Rolandu Šmitu un Artūru Žagaru sastāvā, bet Vācijai spēli sāka Izāks Bonga, Andreass Obsts, Deniss Šrēders, Daniels Teiss un Johanness Foigtmanis.

Maču ar neprecīzu metienu sāka Šrēders, bet Šmits, izcīnījis atlēkušo bumbu pie sava groza, ar driblu devās uz Vācijas grozu, atklājot rezultātu šajā mačā – 2:0. Vācija atbildēja ar Obsta tālmetienu (3:2), taču nākamos 11 punktus guva Latvija, liekot Vācijai pieprasīt minūtes pārtraukumu pēc diviem precīziem Bertāna tālmetieniem. Piektajā minūtē pirmoreiz pēc potītes savainojuma Vācijai laukumā devās Francs Vāgners, nomainot Bongu.

Vācija pietuvojās līdz 8:13, bet Bertāns trāpīja trešo tālmetienu pēc kārtas, panākot 16:8. 50 sekundes pirms ceturtdaļas beigām ar tālmetienu atzīmējās arī F.Vāgners, Vācijai pietuvojoties līdz 11:16, bet ceturtdaļu, pielabojot metienu, ar diviem gūtiem punktiem pabeidza Johanness Tīmanis – 13:16.

Otrās ceturtdaļas sākumā pēc neprecīzas Bertāna piespēles ātrajā uzbrukumā bumbu grozā no augšas trieca Morics Vāgners, Vācijai izvirzoties vadībā ar 17:16 un liekot Lukam Banki pieprasīt minūtes pārtraukumu Latvijai. 13.minūtē spēlē līdz tam lielāko pārsvaru panāca Tīmanis, kurš realizēja savu trešo no trim divpunktu metienu, iepriekš trāpot arī abus soda metienus un panākot 21:18. Vācija pēc diviem precīziem M.Vāgnera soda metieniem panāca 25:20 pārsvaru, uz ko Andrejs Gražulis atbildēja ar diviem precīziem divpunktu metieniem, liekot Vācijai pieprasīt minūtes pārtraukumu.

Turklāt Banki pieprasītajā atkārtojumā tika lemts par labu Latvijai, iegūstot bumbu, pēc kā Žagars realizēja tālmetienu, atkal izvirzot vadībā Latviju (27:25). Ar pieciem pēc kārtas gūtiem punktiem atbildēja Obsts, bet Žagars caurgājienā panāca vadību (31:30). Pēc tam pēc Žagara kļūdas uzbrukumā Rodionam Kurucam aizsardzībā nācās pārkāpt noteikumus, saņemot savu trešo personisko piezīmi.

Uz Bertāna ceturto precīzo tālmetienu spēlē arī Maodo Lo atbildēja ar to pašu, panākot Vācijai 36:34 vadību. Puslaika astotajā sekundē Bertāns realizēja četru punktu gājienu, atkal atgūstot vadību Latvijai – 38:36, bet pēc Gražuļa pustālā metiena tika panākta 42:38 vadība. Līdz ceturtdaļas beigām nevienas no komandām pārsvars nepārsniedza trīs punktus, līdz Šrēders minūti un 46 sekundes līdz ceturtdaļas beigām ātrajā uzbrukumā nepanāca 60:56 pārsvaru Vācijai.

Pēc Banki pieprasītā minūtes pārtraukuma Bertāns realizēja savu sesto tālmetienu deviņos mēģinājumos. Izšķirošo pārsvaru Vācija guva ceturtās ceturtdaļas sākumā, kad F.Vāgners ar diviem soda metieniem, Bonga ar trīspunktu metienu un M.Vāgners ar bumbas triecienu grozā no augšas panāca 70:59, bet pēc vēl viena M.Vāgnera divpunktu metiena – 74:70. Šmits trāpīja divus, bet Žagars vienu tālmetienu, atgriežot cerības uz sekmīgu iznākumu Latvijai (74:69), taču turpmākie tālmetieni Šmita, Bertāna un Žagara izpildījumā nebija sekmīgi. Pēc Rodiona Kuruca tālmetiena un trim Žagara divpunktu metieniem Latvija pietuvojās līdz 79:81, bet Bertāna tālmetiens spēles pēdējās sekundēs nebija precīzs.

Latvijai ceturtdien pusfinālā par 5.-8.vietu būs jātiekas ar Itāliju.