Latvijas vīriešu basketbola izlase trešdien pēdējā pārbaudes spēlē savā laukumā ar rezultātu 94:57 (16:20, 23:12, 25:8, 30:17) uzvarēja Somijas valstsvienību.

Jau ceturtdienas vakarā Latvijas basketbolisti no Rīgas sāks ceļu uz Taivānu, kur aizvadīs vēl divus pārbaudes mačus pirms došanās uz Džakartu. Karjerā rezultatīvāko spēli Latvijas izlasē aizvadīja Rolands Šmits, kurš guva 21 punktu, Andrejam Gražulim bija 15 punkti, desmit atlēkušās bumbas, četras rezultatīvas piespēles un trīs bloķēti metieni, bet Dāvis Bertāns pievienoja 11 punktus.

Pretiniekiem 11 punkti un astoņas atlēkušās bumbas bija Ēliasam Valtonenam. Ārpus Latvijas sastāva palika Jānis Timma, Toms Leimanis un Mārcis Šteinbergs, taču 13 spēlētāju sastāvā tika iekļauts Dāvis Bertāns, kurš iepriekšējās spēles noraudzījās no laukuma malas. Kristaps Porziņģis pavēstīja, ka Pasaules kausa finālturnīrā savainojuma dēļ tomēr nepalīdzēs Latvijas valstsvienībai.

Tikmēr Somijas izlases rindās nebija tās spožākās zvaigznes Lauri Markanena, kuram nepieciešam atpūta. Latvijas izlases starta pieciniekā bija Rodions Kurucs, Dairis Bertāns, Rolands Šmits, Andrejs Gražulis un Kristers Zoriks. Spēles pirmajās četrās minūtēs no mājiniekiem grozu iekarot izdevās tikai Šmitam, kurš realizēja tālmetienu, turpretī pretinieki spēli sāka ar izrāvienu 13:3. Pirmās ceturtdaļas vidū mačā iesaistījās arī Dāvis Bertāns, kurš, izpildot savu pirmo “trejaci” mačā, bija nekļūdīgs – 11:17.

Pirmā ceturtdaļa tika zaudēta ar 16:20, bet otrās sākumā ar daudzveidīgu spēli izdevās pietuvoties rezultātā līdz Artūrs Kurucs pēc pārtvertas bumbas aizskrēja ātrajā pretuzbrukumā un panāca 23:22. Mareka Mejera iesaistīšanās spēlē puslaika beigās ļāva pirmās 20 minūtes uzvarēt ar 39:32. Latvijas basketbolisti aizvadīja teicamu trešo ceturtdaļu, ātrā un uzbrūkošā spēlē gūstot 25 punktus, bet ielaižot tikai astoņus. Somi pretestību nevarēja izrādīt arī pēdējās desmit minūtēs un Latvijas izlase svinēja pārliecinošu uzvaru.

Pirmajās trijās pārbaudes spēlēs Latvija ar 87:77 uzvarēja Zviedriju, ar 82:57 – Gruzijas valstsvienību un ar 74:69 – Dominikānas Republiku. Pēc spēles ar Somiju trešdien Latvijas valstsvienībai līdz Pasaules kausa finālturnīram vēl paredzēti divi mači Taivānā, tiekoties ar Puertoriko (20.augustā) un Lietuvu (22.augustā). Pasaules kausa finālturnīrs no 25.augusta līdz 10.septembrim notiks Indonēzijā, Japānā un Filipīnās. Latvijas izlase apakšgrupas spēles, kurās tiksies ar Franciju, Kanādu un Libānu, aizvadīs Indonēzijas galvaspilsētā Džakartā.