Apārstējis sastiepto potīti un ticis galā ar slimošanu, pēc divām izlaistām spēlēm NBA laukumos ar 18 punktiem uzvarā pār Memfisu atgriezies Ņujorkas “Knicks” līderis Kristaps Porziņģis. Dažas spēles pirms regulārās sezonas pirmās trešdaļas atzīmes, Ņujorka atrodas labās pozīcijās, lai beidzot iepriecinātu izsalkušos līdzjutējus. Tāpat pārliecinoši uz priekšu soļo Sanantonio “Spurs” un Dāvis Bertāns, kurš pamazām izkaro spēles minūtes.

Lai gan sezonas pašā sākumā bijām pieraduši, ka Kristaps regulāri gūst 30-40 punktus, pēdējā laikā tas viņam vairs nav izdevies. Taisnību sakot, tas viņam nav izdevies jau veselu mēnesi – kopš 11.novembra 34 punktiem uzvarā pār Sakramento. Kristapa precizitāte ir kritusies, tomēr lieliski spēlēja viņa komandas biedri, kas ļāva tikt pie svarīgām uzvarām. Ņujorka nupat izskatās atguvusies pēc mini krīzes (5 zaudējumi 6 spēlēs), kuru caurvija Porziņģa, Kantera un Hārdeveja savainojumi. Pēdējais nespēlēs vēl vismaz divas nedēļas.

Šobrīd Ņujorka atkal panākusi neitrālu bilanci (12-12), kas vienalga ir krietni labāk par to, ko šai komandai prognozēja pirms sezonas. Turklāt 11 uzvaras savā laukumā ir dalīts otrs labākais rādītājs līgā.

Izšķirošas būs arī divas nākamās spēles – ar Porziņģi ierindā tomēr jācenšas uzvarēt Austrumu konferences pastarītes “Bulls” un “Hawks”. Pēc tam sekos spēles ar “Lakers” un “Nets”, kurām arīdzan uzvaru-zaudējumu attiecība ir negatīva. Jāatgriežas Austrumu TOP8 un jāturpina cementēt pamati play-off!

Nedaudz citāda situācija ir “Spurs” nometnē. Komanda, kas jau 20 gadus pēc kārtas tikusi pie vismaz 50 uzvarām sezonā, uz šādu rādītāju droši soļo arī pašlaik. Rietumu konferences 3.vietas īpašnieki uzvarējuši 8 no pēdējām 10 spēlēm un 17 no 25 visā sezonā. Tonijs Pārkers atkal ir ierindā, drīzumā tiek gaidīts arī līderis Kavai Lenards, kurš nav spēlējis kopš maija. Dāvis pēdējās trīs spēlēs laukumā avadījis attiecīgi 29, 16 un 17 minūtes, atzīmējoties kopumā ar 34 punktiem un 10 atlēkušajām. Gregs Popovičs sezonas ievadā daudz “marinējis” ŗūjienieti uz soliņa, tomēr nu, šķiet, viņš atkal sagaidījis savu izdevību. Sezonā “latviešu lāzeram” 3,8 punkti vidēji spēlē un 39,6% no tālās distances.

“Spurs” piektdien savā laukumā uzņems līgas līderi Bostonu, kas lieliski spēlē viesos (10-2). Tikmēr Sanantonio ir lieliski savā laukumā (12-2). Sekos viesošanās Fīniksā un Dalasā, kur pret Rietumu pastarītēm no komandas gaidīs tikai uzvaras, bet 15.decembrī viesos jātiekas ar konferences līderi Hjūstonu.