LETA 13/07/2022 20:33

“Tukums 2000″/”Telms” komanda trešdien “Optibet” Latvijas futbola virslīgas devītās kārtas pārceltajā spēlē mājās ar rezultātu 3:0 (1:0) pārspēja Jūrmalas “Spartaka” vienību.

Uzvara tukumniekiem ļāva nostiprināties kopvērtējuma tabulas septītajā vietā, par sešiem punktiem apsteidzot jūrmalniekus. Tukuma komanda vadībā izvirzījās septiņas minūtes pirms pirmā puslaika beigām, kad pēc Oskara Rubeņa piespēles no kreisās malas bumbu soda laukumā saņēma Ikuto Gomi. Japānis nolika sev bumbu pa sitienam un raidīja to mērķī – 1:0.

Savu vadību mājinieki nostiprināja otrajā puslaikā pēc nospēlētām septiņām minūtēm, kad pēc Ata Ozola piespēles ar galvu bumbu tīklā sita Kristers Neilands. Septiņas minūtes pirms pamatlaika beigām laukuma saimnieku kapteinis Kaspars Anmanis izdarīja tālu sitienu, “Spartaka” vārtsargs Iļja Isajevs atsita bumbu sev priekšā, no kurienes nekļūdīgs bija Kristaps Puzānovs – 3:0 “Tukums 2000″/”Telms” labā.

Tukumnieki pēdējās septiņās spēlēs ir izcīnījuši piecas uzvaras, pirmajā no tām ar 3:1 pieveicot “Spartaku”, otrajā negaidīti viesos atspēlējoties un uzvarot “Liepāju”, priekšpēdējā mačā svinot 2:0 uzvaru pār “Metta”, bet pēdējā spēlē izcīnot 2:0 uzvaru Salaspilī pār “Super Nova” Latvijas kausa astotdaļfinālā. Arī “Spartakam” pēc vājā sezonas sākuma, kad komanda ieņēma pēdējo vietu līgā, pēdējā laikā uzvaras mijas ar zaudējumiem. Iepriekšējās trijās spēlēs divreiz (0:2 un 0:4) zaudēts čempionei un vicelīderei RFS, pirmo zaudējumu ciešot virslīgā, otro – Latvijas kausā. Pa vidu abiem mačiem izdevās pārsteigt līdervienību “Valmieru”, viesos atspēlējoties un uzvarot ar 2:1.

Tukumniekiem vienas spēles diskvalifikācijas dēļ nevarēja palīdzēt pussargs Maksims Fjodorovs.

Turnīra tabulas galvgalī ar 50 punktiem 20 mačos ir “Valmiera”, RFS ar 45 punktiem ieņem otro vietu, bet trešā ar 41 punktu ir “Riga”. Aiz pirmā trijnieka atrodas “Liepāja” ar 40 punktiem, “Auda” ar 33 punktiem un “Daugavpils” ar 24 punktiem. 20 punkti ir “Tukums 2000″/”Telms” komandai un 14 punkti – Jūrmalas “Spartakam”, 13 punkti ir “Metta”, kamēr pieci punkti – “Super Nova” vienībai.

2022.gada virslīgā spēlē desmit komandas. Virslīgas čempionātā pagājušajā sezonā pirmo reizi kluba pastāvēšanas vēsturē triumfēja RFS, otrajā vietā ierindojās “Valmiera”, bet bronzas godalgas izcīnīja “Liepāja”. Tikmēr iepriekšējo trīs sezonu čempionvienība “Riga” ieņēma ceturto vietu. “Optibet” Nākotnes līgā aizvadītajā sezonā pirmās trīs vietas ieņēma “Auda”, “Tukums 2000″/TSS un “Super Nova” komandas, pievienojoties virslīgas klubiem.

Plānots spēles aizvadīt četros apļos no 11.marta līdz 13.novembrim.