Latvijas futbola komanda “Riga” ceturtdien Nīderlandē cieta zaudējumu UEFA Konferences līgas kvalifikācijas trešās kārtas pirmajā spēlē. “Riga” ar 0:2 (0:1) piekāpās Enshedes “Twente”.

Spēle sākās ar mājinieku uzbrukumiem, un 11.minūtē uzbrukuma smailē tika izvirzīts aizsargs Alfonss Sampsteds, kurš pārcēla bumbu pāri “Riga” vārtsargam Nilam Tomam Puriņam, panākot 1:0. Labākā iespēja gūt vārtus viesiem radās pretuzbrukumā, kad pēc Duglasa Aureliu piespēles Antoni Kontrerasa sitienu pa zemi atvairīja vārtsargs Larss Unnerštalls.

Pirmajā puslaikā viesi nopelnīja arī divas dzeltenās kartītes, tās saņemot Glodī Ngondā un Kontrerasam. 50.minūtē Puriņš atvairīja bīstamu Mihela Flapa tālsitienu, bet 55.minūtē Puriņš pēc stūra sitiena izpildes glāba komandu no otro vārtu zaudējuma pēc Robina Propera raidījuma.

Puriņš vēl vairākkārt glāba savu komandu, taču 67.minūtē bumba soda laukuma vidū atlēca pie Dāna Rotsa, kurš to raidīja vārtos, bumbai no sākuma atsitoties pret pārliktni. 73.minūtē “Riga” veica trīs spēlētāju maiņas, laukumā dodoties Raivim Jurkovskim, Mikaelam Soisalo un Hrvojem Babecam, un rīdzinieki izveidoja dažas bīstamas situācijas pie mājinieku vārtiem, taču izšķirošais sitiens nepadevās. Atbildes spēle notiks 17.augustā.

“Valmieras” futbolisti ceturtdien Rīgā cieta zaudējumu UEFA Konferences līgas kvalifikācijas trešās kārtas pirmajā spēlē. “Valmiera” “Skonto” stadionā ar 1:2 (1:0) piekāpās Albānijas klubam Tirānas “Partizani”. Mājinieki pirmajā puslaikā spēlēja labāk, un 27.minūtē pēc Meisas Diopa piespēles vārtus guva Gustāvu Silva.

Savukārt viesi pirmajā puslaikā tika pie trim dzeltenajām kartītēm. Otro puslaiku labāk sāka albāņi un 58.minūtē izlīdzināja rezultātu – 1:1. Pēc Arinaldo Rapaja piespēles valmieriešu soda laukumā no labās puses soda laukumā nokrita Roberts Veips, un Tedi Cara, neviena netraucēts, raidīja bumbu vārtos.

78.minūtē vadībā izvirzījās jau Albānijas čempioni. Ar patālu sitienu vārtsargu Karlosu Olsesu, kurš sitiena brīdī arī paslīdēja, pārspēja Rapajs. Valmierieši centās rezultātu izlīdzināt, visā spēlē vairāk sita pa vārtiem (8:6), taču uz atbildes cīņu dosies ar zaudējumu 1:2. Atbildes cīņa notiks 17.augustā.