Aizvadītajā nedēļas nogalē Taizemē norisinājās pasaules čempionāta 2. posms motokrosā. Pirmo reizi šajā sezonā MX2 klasē startēja arī Roberts Justs, izcīnot 12. vietu, bet Pauls Jonass pēc kritiena ieņēma 5. vietu, “Rezultati.lv” informēja Latvijas Motosporta federācija.

Sestdienas kvalifikācijas braucienā Jonass izcīnīja 6. vietu un pēc brauciena sociālajos tīklos atzina, ka jutis pirms sezonas sākuma traumēto īkšķi. Tikmēr Justs kvalifikācijā ieņēma 11. vietu.

Svētdien, līdz ar saullēktu Latvijā, Taizemē braucēji aizvadīja pirmo finālbraucienu, kurā Latvijas sportisti piedzīvoja nepatīkamu startu. Neilgi pēc došanās trasē pamatīgu kritienu piedzīvoja pērnā gada vicečempions Jonass. Kritiena rezultātā aiz braucēja motocikla aizķērās arī citi braucēji, tostarp otrs Latvijas pārstāvis – Justs- , tādēļ abiem sportistiem sacīkstes nācās turpināt no beigām. Par laimi brauciena laikā Jonasam izdevās aizcīnīties līdz devītajai vietai, bet Justam līdz desmitajai.

Otrais brauciens Paulam bija daudz veiksmīgāks, to uzsākot ar “FOX HOLESHOT” jeb starta karaļa balvas izcīnīšanu. Ilgu laiku Jonass atradās 2. pozīcijā, taču finišu sasniedza kā piektais, šo vietu iegūstot arī posma kopvērtējumā. Labu sniegumu uzrādīja Justs, otrajā braucienā ieņemot 13. vietu, bet kopvērtējumā izcīnot 12. pozīciju.

Par MX2 klases uzvarētāju jau atkal kļuva daudzkārtējais čempions Džefrijs Herlings, kurš pirmajā vietā atrodas arī čempionāta kopvērtējumā. Jonass čempionāta kopvērtējumā pēc diviem posmiem ieņem 4. vietu, bet Justs 19 vietu.

Nākamais pasaules čempionāta posms 27. un 28. martā norisināsies Nīderlandē.