“Zemgale/LLU” | Foto: “Zemgale/LLU”

“Zemgale”/LLU komanda sestdien “Optibet” hokeja līgā (OHL) izcīnīja jau devīto uzvaru pēc kārtas. “Zemgale”/LLU mājās ar 5:2 (2:0, 1:1, 2:1) uzvarēja “Prizma”/IHS.

Spēles piektajā minūtē no Roberta Jekimova un Emīla Ģēģera piespēlēm 1:0 panāca Patriks Ozols. Viņa komandas biedrs Artūrs Homjakovs mājinieku pārsvaru dubultoja 42 sekundes līdz pirmā perioda beigām. Otrajā trešdaļā vēlreiz izcēlās Ozols, taču pieredzējušais Armands Bērziņš 37.minūtē panāca 1:3. Trešā perioda trešajā minūtē Roberts Petrovičs atkal panāca trīs “golu” pārsvaru, Juris Upītis nepilnas piecas minūtes vēlāk palīdzēja viesiem realizēt skaitlisko vairākumu, bet viena vīra pārsvaru aptuveni trīs ar pusi minūtes līdz finālsvilpei izmantoja arī Homjakovs. “Zemgale”/LLU komandā par labāko spēlētāju nosauca Ozolu, bet “Prizma”/IHS rindās šis gods tika Rihardam Krastiņam.

Citā spēlē “Liepāja” mājās ar 2:4 (1:1, 0:3, 1:0) zaudēja “Olimp”/”Venta 2002”. Miķelis Rēdlihs, Maksims Širokovs un Aleksandrs Jerofejevs izcēlās ar vārtiem un rezultatīvu piespēli. Kurzemes vienībā vārtus guva Raivo Freidenfelds un Linards Mazurs-Mago. Par labākajiem šajā mačā atzina Rēdlihu un Romānu Nekļudovu.

Visbeidzot Daugavpils “Dinaburga” savā laukumā ar 2:6 (2:1, 0:3, 0:2) kapitulēja “Mogo”/LSPA. Divus vārtus uzvarētāju labā guva Kaspars Saulietis, tikpat rezultatīvas piespēles Ričardam Grīnbergam un Krišjānim Rēdliham, bet 1+1 nopelnīja Daniels Mūrnieks. Daugavpils komandā vārtus guva Vladislavs Barkovskis un Sergejs Meļņikovs.

Čempionāta līderpozīcijas ar 56 punktiem 32 spēlēs ieņem “Zemgale”/LLU, tālāk ar 50 punktiem seko “Olimp”/”Venta 2002”, bet “Mogo”/LSPA ar 40 punktiem 34 dueļos ieņem trešo vietu. “Liepāja” seko ar 38 punktiem 31 spēlē, “Dinaburga” nopelnījusi 19 punktus, Hokeja skola “Rīga” ar 18 punktiem 29 mačos ir sestā, bet pozīciju zemāk ar 15 punktiem 31 duelī atrodas “Prizma”/IHS. 2020./2021.gada sezonā OHL spēlē “Mogo”/LSPA, “Olimp”/”Venta 2002”, “Zemgale”/LLU, Hokeja skola “Rīga”, Daugavpils “Dinaburga”, “Prizma”/IHS un “Liepāja”.

Iepriekšējā sezonā Latvijas virslīgā spēlēja astoņas komandas, taču 2020./21.gada sezonā būs par vienu komandu mazāk, jo turnīrā nespēlē “Kurbads”. Iepriekšējā sezonā izslēgšanas spēles netika aizvadītas, bet par vietējā čempionāta uzvarētāju tika pasludināta “Olimp”. Turnīra jaunpienācēja izšķirošos punktus ieguva pēc tam, kad “Rīga” neieradās uz sezonas pēdējo maču ar “Kurbads” vienību. “Olimp” līdz ar panākumu OHL nopelnīja iespēju startēt Starptautiskās hokeja federācijas (IIHF) rīkotajā Kontinentālajā kausā, taču starptautiskās sacensības tika atceltas.