Latvijas hokeja izlase ne bez pūlēm un satraukumiem paveikusi maksimālo uzdevumu, pirmajās trīs spēlēs paņemot visus deviņus punktus – pārliecinošs 3:0 pret dāņiem, jau nervozāks 3:1 pret slovākiem un smagā cīņā izkapāts 2:1 pret Itāliju, uzvaras vārtus gūstot 59.minūtē. Deviņi punkti ir ļoti tuvu tam, lai mēs pirmo reizi kopš 2009.gada spēlētu ceturtdaļfinālā, bet ar tiem, visticamāk, šim mērķim vēl nepietiks.

Statistika Latvijas zīmē

Latvijas izlase turpina priecēt statistikas ailītēs. Starp vārtsargiem, kuri aizvadījuši visas trīs cīņas, Elvis Merzļikins (0.67 ielaists ripas spēlē, 97,4% atv.metienu) ir labākais. Andris Džeriņš ar trim vārtu guvumiem dala 4.vietu turnīrā – tiesa, ar vēl deviņiem vīriem. Savukārt brāļi Roberts un Rihards Bukarti (abiem pa 0+3) dala 10.vietu piespēlētāju sarakstā. Jānis Sprukts ar 60,7% uzvarētu iemetienu ir 10.vietā šajā rādītājā. Latvija ar 50% (5./10) realizētu vairākumu aizvien ir otrā aiz Krievijas (9/13, 69%), bet 88,9% izturēto mazākumu (8/9) ir trešais labākais rādītājs. Trīs spēlēs ielaistās divas ripas ir labākais rādītājs (Kanādai trīs), 24 soda minūtes ir viens no labākajiem. Bet tās aizvien ir tikai pirmās trīs spēles. Kas tālāk?

Šobrīd A grupā Latvijai 9, Krievijai 8, ASV 6, bet Zviedrijai 4 punkti. Aiz labāko četrinieka ar trim punktiem gaida Slovākija un Vācijas, kuras trešdienas vakarā tiekas savā starpā. Divi punkti ir dāņiem, viens Itālijai. Abu pēdējo komandu izredzes spēlēt ceturtdaļfinālā atlikušais kalendārs liek vērtēt, maigi izsakoties, ļoti kritiski. Pievērsīsimies reālākajiem pretendentiem, kuri vēl varētu izstumt latviešu no ceturtdaļfināla virzienā braucošā vagona.

Nostumt no ceļa latviešus. Vai izdosies?

Slovākija šobrīd no Latvijas atpaliek 6 punktus, bet vienāda punktu skaita gadījumā mūsējie savstarpējā spēlē iegūtā panākuma dēļ būs priekšā (protams, vienmēr pastāv variants par vienādiem punktiem trim komandām, un tad jau rēķināšana pavisam cita). Slovākijas atlikušie pretinieki ir gluži tādi paši kā Latvijai, bet citādā secībā – Vācija, Krievija, ASV un Zviedrija. Kopumā nesekmīgi spēlējošo slovāku izredzes šādā kompānijā tikt pie divām-trim uzvarām un ielēkt pēdējā vagonā šobrīd nudien nešķiet spožas.

Drīzāk to paveikt var Vācija, kas turnīru sāka ar 2:1 pār ASV, bet ar 2:7 kapitulēja zviedriem un 3:6 piekāpās Krievijai. Ar grandiem nospēlēts, tālāk kaujas ar slovākiem, dāņiem, Itāliju un Latviju. Pat, ja sastāva problēmu (Rīdera savainojums, Hāgera diskvalifikācija) mocītie vācieši neuzvar Slovākiju, vēl priekšā spēles ar Dāniju un Itāliju, kurās mājinieki būs favorīti. Viss liecina, ka pēdējā spēle pret Latviju var izrādīties ceturtdaļfināla vērtē. Ja vien Latvija “neiekož” kādam no grupas lielā trio, ko arī mūsējiem novēlam!