Protams, nav noticis brīnums, bet tomēr. Pēc Rīgas “Dinamo” pēdējām spēlēm cilvēki atsākuši kaut nedaudz interesēties par komandas gaitām KHL regulārajā turnīrā, bet pēc sestdienas uzvaras Jaroslavļā (4:0) jau izskan aicinājumi Ģirta Ankipāna amata aprakstā minēto “p.i” jeb “pienākumu izpildītājs” aizstāt ar “galvenais treneris”.

Kopš dienas, kad pēc katastrofas sezonas ievadā amatu atstāja iepriekšējais galvenais treneris “Sandis Ozoliņš”, pagājis tikai mēnesis. Labā ziņa – beidzot izdevies pārtraukt 25 spēļu sēriju bez uzvarām pamatlaikā, turklāt nu sešās no pēdējām septiņām spēlēm rīdzinieki tikuši vismaz pie punktiņa. Sākotnēji biedējošais izbraukums maršruta Sanktpēterburga (līdzvērtīga cīņa, zaudējums ar 2:3) – Maskava (punkts pret “Dinamo” – 1:2 B) – Jaroslavļa (4:0) izrādījies
pietiekami veiksmīgs.

Nākošā spēle dinamiešiem tikai pēc 8 dienām, 14.novembrī, kad būs noslēdzies izlašu pārtraukums. Brīdī, kad aizvadīta puse regulārās sezonas, “Dinamo” izredzes spēlēt play-off ir drīzāk zinātniskās fantastikas cienītāju sarunu temats. No priekšpēdējās vietas atpaliekam 10, bet no play-off zonas pat visus 24 punktus. Arī līgas divas nākamās vājākās vienības “Jugra” un “Lada” iekrājušas par 8 punktiem vairāk. Iemestās 46 ripas ir pārliecinoši sliktākais rādītājs līgā. Tas viss dod pamatu cerībām, ka pārtraukumā varētu būt vēl kādas izmaiņas sastāvā, ar skatu uz nākamo sezonu (protams, ja naudas krāns no Krievijas netiks piegriezts vai aizgriezts ciet pavisam).

Tas, kas patiesi priecē – nu regulāra spēļu prakse ir mūsu izlases trešajam (ceturtajam, piektajam?) vārtsargam Jānim Kalniņam, kurš spēlē patiešām atzīstami – nu gluži kā pērn. Pavasarī šī pieredze lieti var noderēt Bobam Hārtlijam un izlasei. Tikmēr Krievijas medijos jau izskanējušas ziņas, ka rīdzinieku līderis Miks Indrašis (10+8) pārtraukumā varētu kravāt koferus uz Ķīnas “Kuņluņ Red Star”. Viņš un aizsargs Karls Stolerijs ir vienīgie, kuri piedalījušies visās 29 spēlēs.