Viens no sapņiem ir piepildījies, pēc vēlā svētdienas vakarā Ķelnē piedzīvotā triumfa pasaules čempionātā sāka izcilais zviedru vārtsargs Henriks Lundkvists. Viņš pēc 12 gadu pārtraukuma izlasē spēlēja kopā ar dvīņubrāli Jūelu (abiem 35), tiekot pie sava pirmā pasaules zelta.

Pēc Ņujorkas “Rangers” un Vašingtonas “Capitals” izstāšanās no Stenlija kausa zviedri ieguva patiesi iespaidīgu papildinājumu vārtsarga Lundkvista un uzbrucēja Niklasa Bekstrēma izskatā. Tomēr turnīra sākums vēl pirms viņu ierašanās nebija nemaz tik sekmīgs. Pirmajās trīs spēlēs zaudējumi Krievijai (1:2 B) un ASV (3:4), kā arī vāciešu sagrāve ar 7:2.

Latvija pret zviedriem turējās godam (0:2), neizmantojot neskaitāmas iespējas vairākumā. Zviedru spēle skaitliskajā mazākumā nudien bija līmenī visa turnīra garumā (izturēti 90,3%). Panākums pār Latviju aizsāka septiņu uzvaru sēriju (vēl apakšgrupā 8:1 ar itāļiem, kā arī identisks 4:2 ar dāņiem un slovākiem), kas nepārtrūka arī izslēgšanas turnīrā. Ceturtdaļfinālā 3:1 ar Šveici, pusfinālā 4:1 pār Somiju, bet aizraujošajā finālā ar 2:1 “bullīšos” uzveikta Kanāda.

Lundkvists piedalījās pēdējās piecās spēles, vidēji ielaižot tikai 1.31 ripu un atvairot 94,6% metienu. Tas Turīnas olimpiskajam čempionam un Soču sudraba medaļniekam bija pirmais pasaules čempionāts kopš 2008.gada. Tikmēr par visa turnīra MVP atzina Viljamu Nīlanderu, kurš 10 spēlēs iekrāja 14 (7+7) punktus. Īsi pirms turnīra vienam no Toronto “Maple Leafs” līderiem apritēja tikai 21.

Abās komandas toni noteica NHL vīri, kurus par 99% neredzēsim pēc nepilna gada paredzētajā olimpiskajā turnīrā, ja vien pasaules spēcīgākā līga un IIHF pēkšņi nevienosies savā starpā.