Latvijas otrā rakete sieviešu tenisā Anastasija Sevastova (WTA 17.), kura ASV atklātajā čempionātā izlikta ar 16.numuru, svētdien trīs setos tika galā ar pieckārtējo “Grand Slam” uzvarētāju Mariju Šarapovu, otro gadu pēc kārtas sasniedzot turnīra ceturtdaļfinālu.

Sevastova 138 minūtēs bija pārāka ar 5-7, 6-4, 6-2, nopelnot 430 WTA ranga punktus un 470 000 ASV dolāru prēmiju. Cīņā par pusfinālu Latvijas tenisiste tiksies ar mājinieci Slouenu Stīvensu (WTA 83.). Abas tiksies pirmo reizi karjerā. Stīvensa (24) karjerā tikusi pie 4 WTA vienspēļu tituliem un pirms 4 gadiem bijusi pat pasaules 11.rakete.

Zīmīgi, ka Sevastova arī piektajā “U.S.Open” spēlē tiksies ar rangā zemāk esošu tenisisti, un iepriekšējās četrās izdevies uzvarēt. Tiesa, Anastasijai jau iepriekš šosezon gadījies uzkāpt uz grābekļa, kuru “pasniegusi” ranga daudz zemāk esoša sportiste, tādēļ jāsaglabā maksimāla koncentrācija – iespēja sasniegt pusfinālu ir ļoti reāla. Tajā šī pāra uzvarētāja tiksies ar 9.numuru izlikto Venusu Viljamsu vai turnīra 13.raketi Petru Kvitovu. Uz spēles arī 920 000 dolāru un 780 tik vērtīgie ranga punkti.

Provizoriskajā WTA rangā Sevastova pakāpusies uz 16.vietu, bet desmitā ir Aļona Ostapenko, kura “U.S. Open” zaudēja 3.kārtā. Kā zināms, pērn Sevastova šeit pat pirmo reizi karjerā sasniedza “Grand Slam” ceturtdaļfinālu, kurā ar 0-6, 2-6 kapitulēja Karolīnai Vozņacki.