Pasaules čempionātā vieglatlētikā aizvadītas jau trīs sacensību dienas, un pamazām
varam sākt apkopot mūsu sportistu veikumu Londonā. Ja sākumā viss iezīmējās
drūmos toņos (reālākās medaļu pretendentes Lauras Ikaunieces-Admidiņas
izstāšanās jau pirmajā disciplīnā), turpinājumā ir bijis arī pamats priekam. Un,
iespējams, būs vēl.

Sestdienas rītā daudzi Latvijas vieglatlētikas līdzjutēji bija liecinieki brīdim, kad sāpēs
saviebtu seju, Laura Ikauniece-Admidiņa tomēr pabeidza 100 metru barjeroto distanci.
Viņa sāka labi, tomēr pie ceturtās-piektās barjeras manāmi zuda ātrums un viņa finišēja
pēdējā. Videoatkārtojums parādīja, ka sportistei ļoti sāpējis kājas muskulis. “Tas bija
viens no maniem labākajiem startiem. Laikam tik ātri es vēl nebiju skrējusi, un muskulis
arī to sajuta. Nezinu, konkrēti kādā stadijā ir šī trauma. Pagaidām nav iespēju, bet būtu
labi, ja varētu redzēt smalkāk.  Es varu pastaigāt, tāpēc domāju, ka tas nav nekas traks.
Pēc finiša es sapratu, ka augstlēkšanā vēl varētu piedalīties, bet 200m es noteikti nevarētu
noskriet ar šādu kāju. Tādēļ treneris uzreiz pateica, ka mēs stājamies ārā,” pēc finiša
sacīja Laura.

Viņa atzina, ka bijusi tik labā formā, ka gaidījusi jaunus personiskos rekordus gan
barjerspirintā, gan 200 m un lodes grūšanā, spēcīga Laura ir tālumā un šķēpmešanā.. Kad
svētdienas vakarā finišēja visas septiņcīņnieces, pretī uzvarētājas Nafisatas Tiamas
uzvārdam iedegās punktu summa 6784. Rezultāts, kuru Laura pārspēja jau maijā Gecisā,
un, neapšaubāmi, bija gatava pārspēt arī Londonā. Nu viss jāatliek uz Eiropas
meistarsacīkstēm kā arī pēc diviem gadiem paredzēto pasaules čempionātu, kad būs
iespēja revanšēties. Un, protams, 2020.gads Tokijā.

Šķēpmešanas sektorā kārtējais sarūgtinājums lielajās sacensībās mūsu līderei Madarai
Palameikai, kura ar 59,54 metriem palika tālu aiz fināla divpadsmitnieka. Jau krietni
labāk debijas reizē startēja jaunā Anete Kociņa (62,26), tomēr islandiete Hjalmsdotira,
kura meta kā pēdējā no visām B grupas dalībniecēm, ar savu pēdējo iespēju tomēr
izstūma latvieti no fināla pretendentēm. Beigās Anetei 13.vieta.
Lielākais prieks, šķiet, par mūsu 400 m skrējēju Guntu Latiševu-Čudari, kura par 0,43
sekundēm uzlaboja savu personisko rekordu, droši kvalificējoties pusfinālam. Izšķirošie
notikumi Guntai pirmdienas vakarā, kad kļūs zināms, vai izdosies sagādāt sensāciju un
sasniegt finālu.

Vēl maratonā izstājās mūsu Valērijs Žolnerovičs, toties finišēja abas meitenes – Ilonai
Marhelei ar jaunu personisko rekordu cienījamā 31.vieta (2:37:40), bet Anitai Kažemākai
53.vieta ar sezonas labāko rezultātu 2:44:49.

Tāpat pirmdienas vakarā vērosim mūsu Elvija Misāna startu trīssoļlēkšanas kvalifikācijā.
Viņš šosezon stadionā lēcis 16,74, bet telpās pat 17,02. Kvalifikācijas norma finālam ir
17 metri – novēlēsim Elvijam veiksmi un izdošanos Londonā!