20/01/2023 17:51
Latvijas bobsleja pilotu Dāvja Kaufmaņa un Renāra Grantiņa divnieku ekipāžas piektdien Siguldā ieņēma attiecīgi trešo un piekto vietu Eiropas kausa sacensībās.

Kaufmanis, kurš startēja ar stūmēju Edgaru Unguru, startā uzrādīja trešo un ceturto rezultātu, bet finišā abos braucienos bija trešais no sportistiem, kas pabeidza abus braucienus. Grantiņš ar Reini Vasiļevski uzstūma astoto labāko startu, bet braucienos viņam bija divas piektās vietas. Jāatzīmē, ka gan Kaufmanim, gan Grantiņam šie bija šosezon pirmie oficiālie mači, jo līdz Jaunajam gadam Eiropas kausā Latviju pārstāvēja citi piloti – Emīls Cipulis un Jēkabs Kalenda.

Uzvaru izcīnīja Vācijas pilota Niko Zemmlera ekipāža, kas otrās vietas ieguvēju, vēl vienu vācieti Hansu Pēteru Hannighoferu pārspēja par nieka trīs sekundes simtdaļām. Kaufmanis uzvarētājam zaudēja 0,86 sekundes, bet Grantiņš atpalika 2,63 sekundes. Piedalījās 12 divnieku ekipāžas, otrajā braucienā startējot tikai desmit. Pēc pirmā brauciena diskvalifikāciju saņēma sezonas līderis Maksimiliāns Illmanns no Vācijas.

Sestdien turpat Siguldā notiks vēl vienas divnieku ekipāžu sacensības. Eiropas kauss bobslejā ir otrā līmeņa sacensības aiz Pasaules kausa, bet skeletonā tie ir trešā ešelona mači aiz Pasaules kausa un Starpkontinentālā kausa.