Aizvadītajā nedēļas nogalē Liepājas “Laumas” mototrasē norisinājās ilgi gaidītais Komandu kauss motokrosā, kura formāts līdzinājās pasaulē nozīmīgākajām motokrosa sacensībām – Nāciju čempionātam. Liepājā par labāko komandu pieaugušo ieskaitē tika kronēts “MX Moduls”,  bet jauniešu ieskaitē ātrākā izrādījās igauņu komanda “Motoextreme”.  MX85 klasē Elkšņu ceļojošo kausu izcīnīja Egerts Pihlaks, infoirmēja Latvijas Motosporta federācijas preses sekretāre Kristīne Ābelniece.

Komandu kausa ieskaitē, kurā sportisti startēja MX1, MX2 un MX Open klasēs, labāko rezultātu uzrādīja “MX Moduls” sportisti – Matīss Karro, Davis Ivanovs un Kārlis Sabulis, izcīnot komandai uzvaru. Komandas vadītājs Valdis Seratinskis pirms sacensībām atzina, ka vēlas arī šogad izcīnīt augstāko titulu, jo komanda to ieguvusi arī iepriekšējā reizē, kad šāda veida sacīkstes tika rīkotas – 2011.gadā. Acīmredzot komanda mērķi izpildīja, dienas izskaņā jau atkal turot kausu savās rokās.

Otro vietu Komandu kausā izcīnīja “MX4 Dobele” komanda, bet trešajā vietā ierindojās “WD Looren MS Motorsports” komanda no Lietuvas, dalot vienādu punktu skaitu ar “MX Ādažiem”. Kopā Komandu kausā startēja 15 komandas.

Jauniešu komandu kausa sacensībās uzvaru izcīnīja komanda „Motoextreme I” no Igaunijas. Otro, trešo vietu sacensībās dalīja “Mārupe” un “Motosports RT”.

Paralēli sacensībām MX85 klases sportisti piedalījās arī Elkšņu ceļojošā kausa izcīņā. Pēc aizvadītajiem braucieniem šo kausu izcīnīja Egert Pihlak no “Motoextreme I” komandas, otro vietu ieņēma Ralfs Edgars Ozoliņš no Motosports RT, bet trešo Kairo Katkosilt no “KTM Racing Team Estonia”.

Atgādinām, ka šāda veida sacensības Latvijā pēdējo reizi tika rīkotas 2011.gadā un to formāts paredz, ka katru komandu pārstāv trīs sportisti. Pieaugušo ieskaitē šie sportisti startē MX1, MX2 un MX Open klasēs, bet Jauniešu komandu kausā – MX65, MX85 un MX125 klasē.